Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Prezes MPWiK: Koronawirus w szpitalu zagrożeniem dla całego miasta

Główne zdjęcie
Szpital w Łomży

Szpital w Łomży nie posiada sytemu dezynfekcji ścieków odprowadzanych do miejskiej kanalizacji sanitarnej. W przypadku wprowadzenia ścieków z koronawirusem do kanalizacji wirus może przetrwać w ściekach od kilku godzin do kilku dni – mówił prezes MPWiK Mariusz Konopka podkreślając, że „stwarza to bardzo poważne zagrożenie sanitarne i stwarza zagrożenie powstania niekontrolowanego źródła zakażenia wirusem Covid19 ludności aglomeracji miejskiej”.

Prezes MPWiK mówił o tym podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży. Zaprezentował radnym pismo jakie wystosował do Wojewody Podlaskiego, Wojewódzkiego Centrum Zarządzenia Kryzysowego, Państwowej Stacji Sanitarno-Epiedemiologicznej. Mówił, że odbierająca ścieki także ze szpitala miejska spółka wcześniej wyraziła zgodę szpitalowi, aby zbudował system dezynfekcji ścieków z oddziału zakaźnego odprowadzanych do miejskiej kanalizacji sanitarnych  do 31 XII 2019 r. - Termin nie został dotrzymany – mówił prezes Konopka podkreślając, że „nie wyraża zgody na wprowadzanie do miejskiej sieci kanalizacyjnej ścieków z jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży bez uprzedniego poddania ścieków wymaganej dezynfekcji usuwającej zagrożenie epidemiologiczne”.
W ocenie prezesa MPWiK zagrożone są ekipy usuwające awarie, a w razie awarii kanalizacji narażone są wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu miejsca wycieku ścieków, a także kolejne osoby mające z nimi bliższy kontakt.   
Prezes Konopka czytał pismo do wojewody, w którym napisał, że wobec braku  instalacji do dezynfekcji ścieków „MPKWiK zmuszony będzie do zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego i nieodbierania ścieków skażonych wirusem Covid19 z jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży”. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę