Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wybory parlamentarne 2005

Główne zdjęcie
Obwodowa Komisja Wyborcza nr. 2

Niemal 50 tysięcy łomżan i niemal 40 tysięcy mieszkańców powiatu łomżyńskiego dziś powinno pójść do urn wyborczych. Łomżanie mają do dyspozycji 33 lokale wyborcze, przy czym 30 jest powszechnych, a trzy zamknięte (dwa w szpitalu i jeden w Domu Pomocy Społecznej), a na terenie powiatu łomżyńskiego utworzono ich 43. Wyborcy z Łomży i okolicy mogą wybierać wśród 339 kandydatów na posłów i 17 kandydatów na senatorów.

Zdecydowana większość chętnych do zajęcia miejsca w Sejmie to mężczyźni. W „wyścigu” o poselski fotel bierze udział tylko 86 kobiet czy 25,37%. Średni wiek kandydata na posła wynosi 43 lata - najmłodszy ma 21, a nastraszy 77 lat.
W wyborach do Senatu wystartowały tylko dwie kobiety i 15 mężczyzn. Średni wiek kandydata to 56 lat, przy czym najmłodszy ma 41 lat, a najstarszy 72.

Wśród osób ubiegających się o wybór jest 23 łomżan. Dwóch z nich stara się o wybór do Senatu, a reszta do Sejmu.
Głosuje się stawiając znak „x” w kratce obok nazwiska popieranego kandydata. W przypadku wyborów do Sejmu można postawić znak „x” tylko obok nazwiska jednego kandydata. W przypadku wyborów do Senatu znak „x” można postawić przy maksymalnie trzech kandydatach.

Lokale wyborcze będą czynne do godz. 20.00. Aby głosować trzeba mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty i być wpisanym do tzw. spisu wyborców przygotowywanego przez poszczególne urzędy gmin.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę