Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Osiem podlaskich szpitali jest w stanie podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem koronawirusem

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski nałożył na osiem szpitali w regionie obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Osiem podlaskich szpitali jest postawionych w stan podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem koronawirusem. Są to placówki, które prowadzą oddziały zakaźne. Zarządzenie w tej sprawie wydał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Wcześniej takie polecenie wydał wojewodom premier Mateusz Morawiecki.

Powodem podjęcia tego kroku jest m.in. konieczność zapewnienia miejsca dla pacjentów, którzy byliby zakażeni wirusem. Decyzja pozwoli szpitalom m.in. zwiększać bazę łóżek zakaźnych i obsadę personelu.

W Podlaskiem jest osiem szpitali z oddziałami zakaźnymi, do których będą kierowane osoby z podejrzeniem lub z zachorowaniem na koronawirusa z Wuhan. Są to USK i UDSK w Białymstoku, szpitale wojewódzkie w Łomży i Suwałkach oraz szpitale w Augustowie, Grajewie, Bielsku Podlaskim i Hajnówce.

W Polsce dotąd nie potwierdzono przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Rząd zapewnia, że jeśli pojawi się pierwszy przypadek choroby, opinia publiczna niezwłocznie zostanie o tym poinformowana.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę