Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W łomżyńskim szpitalu zmarł 19-latek. Przyczyną elektroniczne papierosy?

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Palenie e-papierosów mogło być przyczyną śmierci 19-latka, który zmarł w szpitalu w Łomży. Według lekarzy, wskazuje na to wynik sekcji zwłok, a także tempo, w jakim pogarszał się stan pacjenta - mówi dr Henryk Perkowski ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

- 19-latek trafił do nas na Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy, potem w trybie pilnym został przeniesiony na OIOM, bo wymagał wspomagania oddychania. Wynik sekcji zwłok wykazał, że płuca były dramatycznie uszkodzone. Przebieg był piorunujący, zmarł w ciągu kilku dni z powodu niewydolności oddechowej, uszkodzenia płuc - mówi Henryk Perkowski.

Dr Henryk Perkowski przestrzega przed paleniem e-papierosów. I podaje przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie w wielu miejscach ich sprzedaż jest już zabroniona.

To, że e-papierosy są szkodliwe, to już wiadomo, bo w Ameryce stwierdzono w tamtym roku mnóstwo zgonów, jak również uszkodzeń płuc. Są jednoznaczne dowody, że to jest szkodliwe. To jest sama chemia, różne rzeczywiście rozpuszczalniki i substancje są tam dodawane, nawet niektóre stany zabroniły sprzedaży e-papierosów. Ważne żeby do młodzieży dotarła ta informacja, że to jest niebezpieczne - przestrzega Henryk Perkowski.

Od początku roku w całej Polsce lekarze stwierdzili kilkanaście przypadków bardzo poważnych chorób płuc, wywołanych przez palenie e-papierosów.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę