Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent jeszcze nie wie co sądzić o kolei przez środek Łomży

Główne zdjęcie
Tory w Łomży

- Po dokładnym zapoznaniu się z dokumentem władze Łomży zgłoszą do niego swoje uwagi – podaje Łukasz Czech z ratusza zapewniając, że władze miasta wezmą udział w ogłoszonych wczoraj konsultacjach społecznych dotyczących Strategicznego Studium Lokalizacyjnego CPK. Z przesłanych odpowiedzi wynika, że póki co prezydent nie wie, co sądzić o przedstawionym w dokumencie przebiegu nowej linii kolejowej przez środek Łomży.

 O tym, że spółka CPK opublikowała „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL)”, i że jedna z tzw. „szprych” do lotniska miałaby prowadzić przez środek Łomży informowaliśmy w poprzedni poniedziałek. Kilka dni później pytaliśmy w ratuszu:

  1. Czy prezydent Łomży zapoznał się Strategicznym Studium Lokalizacyjnym CPK?
  2. Co prezydent Łomży sądzi o możliwości przeprowadzenia linii kolejowej nr 29 przez Łomżę po śladzie dawnej rezerwy kolejowej?
  3. Czy prezydent Łomży uczestniczył w konsultacjach, spotkaniach roboczych itp. dotyczących realizacji linii kolejowej nr 29 przez Łomżę? Jeśli tak  kiedy i gdzie te konsultacje się odbywały i jakie prezydent Łomży przedstawiał stanowisko w tej sprawie?

Takie Regionalne Konsultacje Strategiczne CPK, odbyły się we wrześniu w Białymstoku. Już w prezentowanych tam dokumentach nowa linia kolejowa nr 29 prowadzona jest przez środek Łomży.

Odpowiedzi, które przesłał dziś Łukasz Czech z ratusza tylko ogólnie są związane z pytaniami.  Miejski urzędnik na początku zapewnia, że władze miasta wezmą udział w ogłoszonych wczoraj konsultacjach społecznych w sprawie SSL CPK. Z przesłanych odpowiedzi wynika, że póki co prezydent nie wie, co sądzić o przebiegu nowej linii kolejowej przez środek Łomży. 

- W tej sprawie zaplanowane zostały wewnętrzne, robocze spotkania mające na celu wypracowanie odpowiedniego stanowiska. W szczególności analizowany jest przebieg linii kolejowej, nie tylko pod kątem stwarzanych szans, ale również zagrożeń, jakie ona niesie, głównie w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej oraz technicznych możliwości minimalizacji ewentualnych negatywnych zjawisk – napisał Łukasz Czech z ratusza.

Miejski urzędnik twierdzi, że Prezydent Łomży wielokrotnie występował do władz województwa, spółki PKP i Rządu RP odnośnie modernizacji linii kolejowej do Łomży. Poinformował także, że „jeszcze w tym miesiącu planowane jest  spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury właśnie w sprawie kolei”.

Zobacz: Ogłoszono Konsultacje Społeczne w sprawie... kolei przez środek Łomży

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę