Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Groźny wirus z Chin coraz bliżej Polski? 3 osoby z woj. podlaskiego pod nadzorem epidemiologicznym

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Na razie nie potwierdzono w Polsce żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. W województwie podlaskim są trzy osoby pod nadzorem epidemiologicznym. To dwóch mieszkańcom powiatu białostockiego i jeden kolneńskiego.

W weekend wrócili do Polski samolotem, którym podróżowali też obywatele Chin.

- 3 osoby miały kontakt w samolocie z osobami powracającym z Chin. Czują się dobrze, będą pod naszą obserwacją przez 14 dni. Te osoby zostały poinformowane, że w razie określonych objawów mają natychmiast zgłaszać się do lekarza i informować, że miały kontakt z osobami powracającymi z Chin - mówi doktor Iwona Sienkiewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Białymstoku.

Jak dodaje - żadna z tych osób nie ma objawów związanych z zakażeniem koronawirusem. 

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że "według aktualnej wiedzy, nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin".


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę