Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Znad Mekongu

Autor otwarty na poznawanie świata, z sympatią do ludzi, wyzwala uśmiech życzliwości u turystów. Czy sądząc po geście zmęczenia emeryci szukają w smartfonach najkrótszej drogi do hotelu? Może jednak dalszych atrakcji - przecież jak widzimy kolejna grupa turystów czeka na słoniach. Czy to właśnie Mekong w tle? Najdłuższa na Półwyspie Indochińskim Matka Wszystkich Rzek, płynąca przez Chiny, Laos, Kambodżę i Wietnam?  Choć pozdrawiasz „milczących nygusów”, to my nad Narwią jednak niezmordowanie trudzimy się nad likwidowaniem marzeń o spokojnym życiu: tworzymy gigantyczne koszty obrotu śmieciami, fundujemy młodym parę tysięcy ale pod warunkiem że na stałe wyjadą z rodzinnego miasta w poszukiwaniu pracy albo udajemy że korupcja to nie zło- tylko dobro-dziejstwo, co przynosi wspaniale efekty: w największym Portalu Regionalnym, w Mini sondzie największym powodzeniem cieszy się hasło „Uciec stąd” !!! Czy to rozwiązanie „problemu młodych kandydatów na samobójców” może atrakcja turystyczna: podglądać jak wśród resztek dzieci, kobiet i staruszków zdezorientowani „dobrodzieje” szukają ofiar wg zasady, że kapitalizm to „pierwszy mln, który trzeba hmm.. skombinować”. Dla ukojenia mamy wieczorną porcję tv-niusów o „braku sznurka do snopowiązałek” (sorry kanał Historia się włączył) oczywiście: kto komu dał łapówkę, Państwo w państwie, nadzwyczajna kasta stoi ze świeczkami, zamknięty układ, silne Państwo bo guzika nie oddamy ale sąsiadowi zabierzemy i w sądzie go załatwimy oraz nie mamy pańskiego płaszcza w szatni i co nam pan zrobi? Sam aktywny możesz nas nie znaleźć po powrocie, gdy nieleczona a unieruchomiona w domach, pokaźna populacja w tym samym wieku po prostu nagle opuści miasto. Już wyglądamy jak te słonie, a Ty jakim cudem niezmordowany, jakoś wdrapałeś się na wysokość nieosiągalną dla głodnych drapieżników czyhających wśród wysokich traw?  Mowgli z Księgi Dżungli chyba wszedł na podstawioną nogę, trzymając się potężnego ucha i wsparty trąbą wskoczył na grzbiet olbrzyma.. będziesz miał co opowiadać: jakim sposobem Ci się udało?

Bolesław Deptuła
pon, 13 stycznia 2020 08:14
Data ostatniej edycji: śr, 15 stycznia 2020 05:14:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę