Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ferma zwierząt futerkowych w Zambrowie przestała funkcjonować

Przestała istnieć kontrowersyjna ferma zwierząt futerkowych w Zambrowie. O hodowli i warunkach, w jakich przebywają tam zwierzęta zrobiło się głośno w całej Polsce po kontroli, jaką w połowie listopada przeprowadzili inspektorzy fundacji zajmującej się ochroną praw zwierząt.

Aktywiści z fundacji stwierdzili wówczas, że lisy i jenoty nie tylko przebywają w tragicznych warunkach, ale są wśród zwierząt także te poranione, chore oraz padłe i nie usunięte w porę z fermy.

O swoich spostrzeżeniach poinformowali organy ścigania, a po utarczce z właścicielem hodowli także prokuraturę. Przy okazji niejako zarzucili służbom weterynaryjnym brak właściwego nadzoru nad hodowlą. 

Wśród wyjaśnień powiatowego lekarza weterynarii w Zambrowie pojawiła się wówczas m.in. informacja, że hodowla ma być zlikwidowana; chociaż niezależnie od tego jej właściciel został ukarany mandatem za  niezutylizowanie padłych sztuk.

- Zgodnie z zapowiedziami ferma przestała już funkcjonować –  poinformował teraz dr Zygmunt Dąbrowski, dodając jednocześnie, że była to ostatnia tego typu hodowla w powiecie zambrowskim.

Jednak nie zakończyło to automatycznie kłopotów byłego już hodowcy. Prokuratura rejonowa w Zambrowie nadal prowadzi postępowanie wyjaśniające czy jego wcześniejsze działania można zakwalifikować jako znęcanie się nad zwierzętami, a – niezależnie od tego – inspektorzy z fundacji wizytującej w listopadzie fermę złożyli także doniesienie o fakcie pobicia ich przez hodowcę.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę