Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Który z podlaskich posłów zaoszczędził najwięcej, a który ma najmniej pieniędzy?

Biorąc pod uwagę stan konta, najbardziej zamożnym posłem jest Lech Kołakowski z Prawa i Sprawiedliwości. Pochodzący z Łomży parlamentarzysta zgromadził prawie 700 tys. zł oszczędności.

Kolejne miejsce w tym zestawieniu zajął Jacek Żalek, także z PiS-u, który ma 230 tys zł. Najbiedniejszym posłem jest Robert Winnicki z Konfederacji, który na koncie ma jedynie 5,3 tys. zł. Nie ma on także żadnych nieruchomości, ani samochodu.

Zbyt dużo gotówki na koncie nie zgromadził także Stefan Krajewski z PSL - także ok. 5 tys zł, ale za to ma na polisie na życie prawie 90 tys zł. Niewiele więcej gotówki mają Paweł Krutul z Lewicy i Robert Tyszkiewicz z PO - po około 20 tysięcy złotych.

Największe zaufanie do obcej waluty ma poseł Eugeniusz Czykwin z Koalicji Obywatelskiej, który poza 157 tys. zł, zaoszczędzonymi wraz z żoną, ma także 12 tys. dolarów, 8,5 tys. franków szwajcarskich i prawie 10 tys. funtów.

Najbardziej zadłużonym parlamentarzystą jest sejmowa debiutantka Aleksandra Szczudło, która z mężem ma dwa kredyty - na kwotę 688 tys. złotych i 40 tys. euro. Kolejny z najbardziej zadłużonych podlaskich parlamentarzystów - Stefan Krajewski ma do spłaty prawie 380 tys. zł.

Jeżeli chodzi o zarobki, to najwięcej w oświadczeniu wykazał Lech Kołakowski - łącznie ponad 270 tys. zł w ciągu roku. Jego uposażenie poselskie to przeszło 150 tys. zł, dieta parlamentarna 30,5 tys. zł. Prawie 40 tys. zł zarobił na wynajmie lokali i 50 tys. zł ze sprzedaży drzewa.

Sporo ponad 200 tys. zł wykazała w oświadczeniu także Aleksandra Szuczudło. Jako wicedyrektor w państwowej spółce PGE Energia Odnawialna zarobiła w ubiegłym roku ponad 250 tys. zł. Do tego 8 tys. zł uzyskała z najmu nieruchomości i 3 tys. zł diety dostała, jako radna sejmiku województwa podlaskiego.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych, największym domem, o powierzchni 250 m2, może się pochwalić Jarosław Zieliński z PiS-u. Niewiele mniejsze mają: Eugeniusz Czykwin - 240 m2, Kazimierz Gwiazdowski z PiS-u - 220 m2 i Lech Kołakowski 215 m2. Ten ostatni może się też pochwalić m.in. połową udziałów w lokalu mieszkalno-usługowym o wartości 1,2 mln zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę