Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Szpital w Kolnie będzie miał oddział geriatryczny

Główne zdjęcie
Szpital w Kolnie

Jeszcze lepszą opiekę nad osobami starszymi będzie mógł wkrótce świadczyć szpital w Kolnie w którym kończą się prace nad utworzeniem oddziału geriatrycznego - poinformowało starostwo powiatowe. Nowy pododdział ma zacząć pracę pod koniec stycznia 2020 r.

Wartość inwestycji to 2 mln zł, z czego 1,7 mln zł to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 - poinformowało starostwo.

W ramach tego projektu nowy oddział będzie wyposażony w sprzęt dostosowany do potrzeb osób starszych, szpital kupi też karetkę.

"Szpital w Kolnie posiada oddział paliatywno-hospicyjny, hospicjum domowe i te świadczenia realizujemy na terenie powiatu. Dodatkowo mamy już w rejestrze pododdział geriatryczny przy oddziale wewnętrznym na 10 łóżek. I tą część interny mamy właśnie po kapitalnym remoncie i doposażeniu tego oddziału. To samo będzie dotyczyło oddziału paliatywno-hospicyjnego" - wyjaśniła cytowana w przekazanej informacji dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie Krystyna Dobrołowicz. Dodaje, że inwestycja znacznie podniesie do poziom opieki nad osobami starszymi w tym szpitalu.

Trwa remont oddziału wewnętrznego, pododdziału geriatrii, gdzie opiekę znajdą pacjenci powyżej 65-ego roku życia. - Robimy sale, każda będzie wyposażona w sprzęt dodatkowy, w nowe łóżka, łazienkę. I to zdecydowanie podniesie standard w tym szpitalu. Dodatkowo w ramach tego programu kupimy również różnego rodzaju sprzętu w tym ambulans, który będzie nam służył do przewozu pacjentów - podkreśla starosta kolneński Tadeusz Klama.

Dyrektor szpitala dodaje, że inwestycje są konieczne, bo w społeczeństwie przybywa osób starszych, które wymagają opieki.

Społeczeństwo się starzeje i przeciętna wieku jest coraz wyższa. Także nasze społeczeństwo, tak jak w całej Polsce i w Europie, po prostu jest coraz starsze i będzie wymagało opieki. Dość specyficznej, ponieważ geriatria jest to taka dziedzina, w której osoby starsze wymagają szczególnego podejścia ze strony lekarzy. Dlatego nasz szpital, idąc z duchem czasu, próbuje w tej sprawie zrobić coś dobrego - podkreśla Krystyna Dobrołowicz.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę