Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Ewakuacja w Piątnicy

Kwadrans przed godziną 13. zakończyła się akcja podejmowania przez saperów niewybuchu znalezionego w Piątnicy. Mierzący około 40 cm długości moździerz rosyjski z czasów II wojny światowej z zapalnikiem znaleziono podczas remontu ul. Wesołej. Swoje domy w promieniu pół kilometra od niewybuchu opuściło około 200 osób, które teraz mogą bezpiecznie do nich powrócić.

Przypomnijmy groźny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono go po godzinie 9. w trakcie prac przy budowie ul. Wesołej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Forteczną i w pobliżu mleczarni w Piątnicy. Według policyjnych specjalistów, gdyby doszło do wybuchu odłamki pocisku mogły spadać nawet w promieniu 800 metrów. Wójt gminy Artur Wierzbowski zarządził ewakuację najbliższych domów, w których według gminnych szacunków mogło mieszkań nawet 400 osób. Ostatecznie ewakuowano 185 osób. Schronienie i ciepły napój znaleźli w domu kultury i szkole. 

Około godziny 12. na miejsce przybyli saperzy z jednostki w Orzyszu. Na czas podnoszenia przez nich niewybuchu koniecznym okazało się także zamknięcie ruchu na przebiegającej przez Piątnicę drodze krajowej nr 61. Saperzy szybko zabrali niebezpieczny przedmiot i wywieźli z Piątnicy. Około godziny 12.45 policjanci poinformowali, że akcja został zakończona i ewakuowani mieszkańcy mogą bezpiecznie wracać do swoich domów.   

Po znalezieniu niewybuchu oraz akcję podnoszenia go przez sameprów zabezpieczali policjanci i kilka jednostek straży pożarnej. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę