Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nie ma porozumienia między pielęgniarkami i dyrektorem łomżyńskiego szpitala

Kolejne spotkanie miedzy związkami zawodowymi, a Mariuszem Obryckim nie przyniosło żadnych efektów. Dyrektor Obrycki zrezygnował niedawno ze stanowiska, swoje obowiązki ma pełnić jeszcze tylko do końca stycznia.

Nie usłyszałyśmy żadnych propozycji poprawienia naszej sytuacji - mówi szefowa łomżyńskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Katarzyna Jarocka.

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Mariusz Obrycki chce poczekać z rozmowami do czasu kiedy będą nowe regulacje prawne dotyczące płac pielęgniarek. A w związku z tym, że zrezygnował ze stanowiska, nie chce też podejmować żadnych decyzji, które będą wiązały się z przyszłymi wydatkami z budżetu szpitala.

Pielęgniarki domagają się wypłaty zaległych świadczeń przyznanych przez Ministerstwo Zdrowia. Przypominają też, że od trzech lat nie miały podwyżek. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, pielęgniarki nie wykluczają strajku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę