Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Łomżyńscy społecznicy 2019

Główne zdjęcie
Łomżyńscy społecznicy 2019

Kapucyn, ojciec Jan Bońkowski, uczennica III LO Natalia Paszkiewicz oraz Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”. W „Domku Pastora” wręczono doroczne nagrody Prezydenta Miasta i Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego dla zaangażowanych w działalność społeczną.

W tym roku nagrodę przyznano po raz trzeci. W trzech kategoriach wpłynęło 29 zgłoszeń. Niektórzy zgłaszani byli kilkukrotnie. - Nagradzamy tych, którzy działają w interesie nas wszystkich – mówił Andrzej Stypułkowski zastępca prezydenta Łomży odpowiedzialny m.in. za działania społeczne, oświatowe i kulturalne. 
W kategorii Łomżyński Społecznik Roku 2019 do lat 20 nagrodę otrzymała uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży Natalia Paszkiewicz. Wolontariuszka z centrum wolontariatu, angażuje się w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. 
- Warto jest robić rzeczy przez wielkie „Ż”, bo nic tak nie daje spokojnej możliwości, aby z czystym sumieniem móc spojrzeć w lustro, bez wyrzutów do siebie – mówiła Natalia odbierając nagrodę. 
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała także uczennica III LO Dominika Turkowska. 

Jako Łomżyński Społecznik Roku 2019 (senior) został wybrany kapucyn Jan Bońkowski. 
- To wynika z mojego powołania. Zakon kapucynów, franciszkański ma pomagać. Dużo ludzi przychodzi biednych, to jest normalne. Drugą przyczyna mojej działalności, na ile jestem zdolny pomagać komukolwiek, to jest moje powołanie z harcerstwa – przyrzeczenie harcerskie mówi: mam szczerą wolę całe życie służyć Bogu, Ojczyźnie, każdemu człowiekowi – mówił o. Bońkowski podkreślając słowo służyć i to, że harcerzem jest od ponad 70 lat. - Służba to jest pomoc, różnego rodzaju pomoc - dodawał. 
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Anna Leszczewska pedagog I LO w Łomży, Katarzyna Kuklińska założycielka stowarzyszenia Ja i Ty Ludzi aktywnie naznaczonych, oraz Wiesław Domański harcmistrz ZHP, komendant Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży.

Za Łomżyńską Inicjatywę Roku 2019 uznano Klub Integracji Środowiskowej  Stowarzyszenia „Czas Rozwoju”. 
- Robimy to co lubimy. Na co dzień jesteśmy pedagogami w  Zespole Szkół Specjalnych, a w wolnym czasie pomagamy osobom niepełnosprawnym spędzać wolny czas, żeby jak najbardziej aktywnie mogli uczestniczyć w naszych zajęciach, wyjazdach. Bardzo cieszymy się, że tak dużo chętnych bierze udział i przychodzi do nas – mówiła Marta Biedrzycka odbierając nagrodę przyznaną Stowarzyszeniu „Czas Rozwoju”.   
Wyróżnienie otrzymała Fundacja „L” za – jak uzasadniono - „całokształt działań społecznych i wspieranie łomżyńskich mam w powrocie na rynek pracy”.  

240206081801.gif
Foto: Łomżyńscy społecznicy 2019
Foto: Magda Sinoff
Foto: Andrzej Stypułkowski zastępca prezydenta Łomży i Andrzej Podsiadło, radny miejski
Foto: Dominika Turkowska
Foto: Natalia Paszkiewicz
Foto: Anna Leszczewska
Foto: Katarzyna Kuklińsk
Foto: Wiesław Domański harcmistrz ZHP
Foto: Ojciec Jan Bońkowski
Foto: Ojciec Jan Bońkowski
Foto: Andrzej Stypułkowski, ojciec Jan Bońkowski, Andrzej Podsiadło
Foto: Przedstawicielka Fundacji „L”
Foto: Przedstawicielka Stowarzyszenia „Czas Rozwoju”
Foto: Andrzej Stypułkowski,Przedstawicielka Stowarzyszenia „Czas Rozwoju”, Andrzej Podsiadło
Foto: Aleksander Szymański i Magda Sinoff

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę