Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Lodowisko przy Katyńskiej już działa

Białej zimy jeszcze nie widać, ale dziś po południu ruszył sezon miejskim na lodowisku „Biały Orlik”. Lodowisko przy ulicy Katyńskiej 3 w tym roku, jest o ok. o 200 mkw większe niż w roku ubiegłym. Czynne ma być codziennie w godzinach 9:30-21:00, chyba że pogoda spłata figla jeszcze większego niż ostatnio. To lodowisko jest płatne, a bilety są droższe od 20% do nawet 40% niż ubiegłym roku. Tymczasem w niedzielę na Starym Rynku ma ruszyć lodowisko bezpłatne.

Łomżyńskie lodowisko przy ul. Katyńskiej działa od 2011 roku. Powstało w ramach rządowego programu „Biały Orlik”.W ubiegłym roku stara mata kilkakrotnie zwijana i rozkładana nie dała się posklejać i trzeba było wypożyczyć inną. W tym roku władze miasta zdecydowały się na zakup nowych rur chłodniczych. 
- W tym roku również przygotowaliśmy specjalnie nawierzchnię, wysypując kilkanaście ton piasku, który ją wypoziomował, został ułożony też styrodur i folia. To wszystko  miało służyć lepszej efektywności mrożenia i jak widać, mimo niesprzyjającej aury, bo jeszcze nie ma tych minusowych temperatur udaje nam się dzisiaj to lodowisko otworzyć – mówił Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. 
Odkryte lodowisko mimo sztucznego schłodzenia tafli lodu podatne jest na warunki atmosferyczne. Jak mówi Modzelewski najgorszy jest deszcz i wiatr. - To lodowisko może funkcjonować, przynajmniej w teorii do +10 st. Celsjusza, ale jeśli będą opady deszczu to też może to zaszkodzić – tłumaczy dyrektor MOSiR.   

Podwyżka na ślizganie
Lodowisko przy Katyńskiej na powierzchnię około 720 m2. Jednocześnie może się tu ślizgać do 100 osób. Jedna tura jazdy trwa 50 minut, a wstęp na lodowisko jest płatny. Kilka dni temu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zatwierdził podwyżkę cennika biletów na miejskie lodowisko. Dyrektor Modzelewski mówi o „małej korekcie - złotówka do góry”. Bilety na lodowisko w zależności od godziny i dnia, kosztują od 6 zł do 9 zł „normalne” i od 5 do 7 zł „ulgowe”. Podstawowy bilety „normalny” zdrożał o 20%. W największym stopniu zdrożały bilety sprzedawane w soboty, niedziele i święta. Te „normalne” są o 30% droższe, a ulgowe nawet o 40% droższe niż dotychczas. 
-  Jest też jedna obniżka. W tym roku taniej zapłacą grupy ze szkół łomżyńskich – jest to 3 zł za wejście od osoby – mówi Modzelewski.
Jak co roku wraz z lodowiskiem ruszyła także wypożyczalnia łyżew i usługa ich ostrzenia. Cena wypożyczenia jest taka sama jak w ubiegłym roku, czyli 5 zł za parę, a ostrzenia wzrosła do 6 zł. W tej samej cenie co rok temu – 5 zł - można wypożyczyć „pingwiny” do nauki jazdy dla najmłodszych.

Jutro (w środę) oficjalne otwarcie lodowiska. MOSiR zapowiada, że wszyscy, którzy pojawią się tego dnia otrzymają ciepłą herbatę, a najmłodsi mogą liczyć na słodką niespodziankę! 

Bezpłatna ślizgawka na Starym Rynku
W tym roku konkurencyjną wobec miejskiej ślizgawki, bo bezpłatną, na Starym Rynku buduje  mBank. To lodowisko ma zostać otwarte w niedzielę 15 grudnia 2019 roku i będzie czynne do 24 lutego 2020 roku. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych i chcących zaznać lodowego szaleństwa jest bezpłatny. Osoby, które nie posiadają własnych łyżew będą mogły skorzystać z wypożyczalni. Koszt wypożyczenia pary łyżew to 6 zł, ale klienci mBanku płacą jedynie 1 zł.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę