Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Pies ugryzł dziecko

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

9-letni chłopiec wraz z mamą wraca do domu ze szkoły, gdy z jednej z posesji wybiegł pies i ugryzł go w nogę. Do zdarzenia doszło w piątek w Starych Modzelach na terenie gminy Łomża. Na szczęście ugryzienie nie okazało się groźne i chłopiec, który został zabrany do szpitala, jeszcze tego samego dnia wrócił do domu.

- Zgłoszenie o pogryzieniu dziecka policjanci otrzymali w piątek około godziny 14. - potwierdza nasze informacje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Opisuje, że chłopiec jechał rowerem, a mama szła w pobliżu. Z jednej z mijanych posesji przez otwarta furtkę wybiegły psy i jeden z nich ugryzł chłopca w nogę. 

Z ustaleń policji wynika, że winę za zdarzenie ma ponosić właścicielka psów, która niewłaściwie zabezpieczyła zwierzęta. Kobieta ma odpowiadać przed sądem za wykroczenie opisane w artykule 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nim:
§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę