Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Wicewojewoda z Kolna?

Główne zdjęcie
Marcin Piotr Sekściński

Marcin Piotr Sekściński z Kolna, dotychczasowy zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży ma być nowym wicewojewodą podlaskim. Sekściński politycznie związany jest z wicepremierem Jarosławem Gowinem i jego partią „Porozumienie”. Stanowisko wicewojewody podlaskiego dla niego ma być zagwarantowane w umowie koalicyjnej jaką partyjni liderzy „Zjednoczonej Prawicy” negocjują po październikowych wyborach parlamentarnych.

Marcin Piotr Sekściński ma 39 lat. Ukończył studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie w Białymstoku. Był m.in. kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej, naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Kolneńskiego, czy dyrektorem Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle. W styczniu 2018 roku wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin powołał go na swojego doradcę. W jesiennych wyborach samorządowych startował do Sejmiku Województwa Podlaskiego z czwartego miejsca listy PiS, ale mandatu nie zdobył. W połowie listopada Komitet Polityczny PiS wskazał go jako kandydata na członka zarządu województwa podlaskiego, ale po „zamieszaniu” wśród radnych wojewódzkich PiS, formalnie nie został zgłoszony jako kandydat do władz województwa.  

W połowie lutego 2019 roku został wicedyrektorem ARiMR w Łomży. Kilka miesięcy temu mówiło się, że to on miał zastąpić dyrektora Wiesława Grzymałę, gdy ten osiągnął wiek emerytalny. Teraz wychodzi, że Sekściński miałyby objąć stanowisko wicewojewody podlaskiego. Tak wskazuje kilka źródeł informacji. Stanowisko wicewojewody podlaskiego dla reprezentującego „Porozumienie” Marcina Piotra Sekścińskiego ma być zagwarantowane w umowie koalicyjnej jaką partyjni liderzy „Zjednoczonej Prawicy” - Jarosław Kaczyński (PiS), Jarosław Gowin (Porozumienie) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) negocjują po październikowych wyborach parlamentarnych. Zarówno partia Gowina jak i Ziobry wprowadziła do Sejmu po kilkunastu posłów z list wyborczych PiS i w tej kadencji  mają one uzyskać więcej wpływów i stanowisk w administracji rządowej.  

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę