Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Agonia łomżyńskich drzew

Główne zdjęcie
Łomża ul. Zawadzka rok 2012

W ciągu minionych czterech lat w Łomży ścięto ponad dwa i pół tysiąca drzew. Duże drzewa idą pod topór głównie w związku z realizowanymi inwestycjami. Czasami drzewom udaje się przeżyć roboty drogowe, ale później następuje ich agonia. Tak się stało m.in. ze szpaler lip z ulicy Zawadzkiej, który w tym roku ostatecznie został usunięty.

Łomża ul. Zawadzka rok 2013
Łomża ul. Zawadzka rok 2013
Łomża ul. Zawadzka rok 2017
Łomża ul. Zawadzka rok 2017
Łomża ul. Zawadzka rok 2019
Łomża ul. Zawadzka rok 2019

Jeszcze kilka lat temu zielone drzewa rosły na szerokim pasie zieleni oddzielającym dwie jezdnie ul. Zawadzkiej. W 2012 roku przeprowadzono remont ulicy, po którym rosnące obok drzewa zaczęły powoli umierać. Ich agonię możemy zaobserwować dzięki aplikacji Street View Google. Prezentuje ona zdjęcia tego odcinka ulicy Zawadzkiej z lat 2012, 2013 i 2017 jasno dowodząc, że te drzew na zdrowiu podupadły po modernizacji ulicy. Teraz suche zostały ścięte.
- W tym roku Miasto usunęło 31 sztuk drzew suchych, obumierających, które stwarzały zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i ruchu drogowego – podaje Łukasz Czech z ratusza wskazując, że takie uschłe drzewa ścięto przy ul. Zawadzkiej, ale także przy ul. 3 Maja, Wiosennej, Wyszyńskiego, Kopernika, Nowogrodzkiej, Chopina, Polnej, Kapucyńskiej, Nadnarwiańskiej, Ks. Anny, Śniadeckiego. 

Miejski urzędnik zapewnia, że nie ma przygotowanych nowych decyzji dotyczących wycinki kolejnych drzew w Łomży. Podaje, że „na terenach stanowiących własność miasta w tym roku posadzono 54 drzewa i planowane jest posadzenie jeszcze kolejnych 10 sztuk”.

zobacz: Przestańcie kosić drzewa w Łomży!


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę