Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Hejnał

Kochany Kraków -pierwsza stolica Polski, obowiązkowy punkt odniesienia dla rodaków na całym świecie, miejsce warte wielokrotnych odwiedzin. Nieśpieszny spacer, obok zastygłych warstw czasu w pomnikach i architekturze - a odczujesz dzieje Narodu w pigułce. Spoiwem symbol: Hejnał grany na żywo od ok. 600 lat, co godzinę z najwyższej wieży w mieście, z Kościoła Mariackiego. Przysiądź na murku, czekając na hejnalistę, teleobiektywem 600 mm tak jak na tym zdjęciu, może uchwycisz jego występ. Tłum od strony Bramy Floriańskiej zastyga na chwilę: oklaski turystów bo trębacz gwałtownie przerywa i przez okienko wystawia rękę - szerokim pozdrowieniem kreśląc trąbką w powietrzu złote zawijasy. Kto zechce odnajdzie legendę, wg której melodia tak nagle zostaje przerwana. To nie przypadek, że na 4 strony świata grają hejnał: dla króla w stronę Wawelu, w stronę Magistratu, na koniec dla kupców, ale trzeci raz właśnie dla Gości nadchodzących od strony Barbakanu. Komu serce mocniej zabije - czuje się wyróżniony i zaproszony znowu. Potem gdziekolwiek jesteś, uśmiechasz się słysząc w południe Hejnał przez radio: mrużysz oczy... przez chwilę jesteś w Krakowie.

Bolesław Deptuła
wt, 19 listopada 2019 13:27
Data ostatniej edycji: cz, 21 listopada 2019 04:45:52

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę