Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wykonawcy podzielili się pracą

Główne zdjęcie
ul. Dworna

Dworna za niemal 7 milionów złotych, Giełczyńska za ponad 4 miliony, a Rządowa za blisko 4 miliony. Miejscy urzędnicy otworzyli koperty z ofertami firm zainteresowanych zleceniem prac na przebudowę ulic m.in. w starym centrum Łomży. W przetargu wystartowały dwie lokalne firmy drogowe, przy czym złożone oferty nie są wobec siebie konkurencyjne, bo złożyły je na inne ulice.

Przebudowa ulic m.in. w rejonie łomżyńskiej starówki  ma nastąpić w ramach inwestycji realizowanych z dofinansowaniem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2019.  Miasto Łomża ma otrzymać ponad 20,5 mln zł jako 50% dofinansowanie do realizacji 9 ulic. W czwartek miejscy urzędnicy otwierali oferty firm z drugiego przetargu w ramach FDS na pięć ulic: ul. Dworną, Giełczyńską, Rządową, Dmowskiego i Partyzantów. Trzy pierwsze to ścisłe centrum starówki. 
Choć do przetargu przystąpiły dwie firmy, to jak się okazało nie konkurują ze sobą. Firma PBK złożyła oferty na trzy ulice, a BIK Projekt na dwie pozostałe. Ceny w sumie są tylko trochę wyższe niż szacunki władz miasta. 

Starówka dla PBK
Największa różnica dotyczy ulicy Dwornej. Władze miasta na to zadane przeznaczały 6 mln zł, a oferta PBK jest na niemal równe 7 mln zł.  Przebudowa ul. Dwornej została podzielona na dwa odcinki. Od alei Legionów do ulicy Giełczyńskiej o długości 426,60 m oraz  od ulicy Giełczyńskiej do ulicy Generała Władysława Sikorskiego o długości 615,08 m. Pierwsze zadanie przewiduje wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, odzyskanej z istniejącej jezdni wraz z chodnikiem z kostki brukowej, drugie wykonanie nawierzchni bitumicznej wraz z chodnikiem z kostki i płyt.
Początek na ul. Dwornej miały nastąpić 1. czerwca 2020, a koniec 30. listopada 2020.

Przebudowa ul Giełczyńskiej, na którą władze miasta przeznaczały 5 mln zł, po przetargu wychodzi taniej. Firma  PBK zaoferowała się wykonać zadanie za 4 mln 119 tys. 724 zł. Prace mogłyby się zacząć jeszcze w tym roku, bo muszą się zakończyć do 30 czerwca 2020 r. Ulica Giełczyńska na odcinku od Ronda H. Bielickiej do ulicy Senatorskiej (o długości ok. 418 m) miałaby zyskać nową dwupasmową jezdnię o nawierzchni z betonu asfaltowego z chodnikiem, ciągiem pieszo-rowerowym oraz zatoką parkingową.

W tym samym czasie – do 30 czerwca 2020 r. miałby zostać przebudowana także ul. Rządowa o długości 310 metrów - od skrzyżowania z drogą krajową DK 61 (ulica Zjazd) do skrzyżowania Pl. Stary Rynek. Zadanie obejmuje przebudowę ulicy wraz budową infrastruktury technicznej oraz usunięciem kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu. Na te prace władze miasta zaplanowały wydać 3,2 mln zł, ale oferta PBK jest droższa – 3 mln 869 tys. 86 zł.

Dmowskiego i Partyzantów dla BIK Projekt
W przypadku rozbudowy ul. Dmowskiego zadanie obejmuje rozbudowę ulicy o długości 329 m od skrzyżowania z ulicą Kaktusową do narożnika działki nr 22790/25 (w rejonie narożnika budynku zlokalizowanego pod adresem ul. Romana Dmowskiego 2C) wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Miasto chciało na to zadanie wydać 2,5 mln zł, a oferta BIK Projekt jest nieco niższa - 2 mln 462 tys. 102 zł. Zgodnie z harmonogramem prace miałby zostać ukończone do końca września 2020 r.

Przebudowa ul. Partyzantów o długości 762 m - na odcinku od ulicy Przyjaźni do ulicy Wojska Polskiego ma być kompleksowa wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej - przebudowa oświetlenia ulicznego, przebudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci gazowej, przebudowa sieci wodociągowej, przestawienie słupów trakcyjnych nn. Prace miasto i firma BIK Projekt wyceniły niemal tak samo na ok. 4,9 mln zł. Koniec prac planowany jest na 30 listopada  2020 r. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę