Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kolejne dziki do ostrzału

Odstrzał sanitarny 32 dzików nakazał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży dzierżawcom i zarządcom obwodów łowieckich lub ich części, położonych na terenie powiatu łomżyńskiego. Na wykonanie zadania myśliwi mają czas do połowy grudnia.

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu łomżyńskiego zostało wydane 31 października. Dzierżawcy i zarządcy obwodów łowieckich położonych na terenie powiatu łomżyńskiego poza odstrzałem dzików zostali zobowiązani do  niezwłocznego dostarczania przez myśliwych tusz odstrzelonych dzików do miejsc wskazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży, w celu pobrania próbki do badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń i przetrzymywania ich w tym miejscu do uzyskania sprawozdania z badań. 
Jeśli badania wskażą, że zwierzęta były zdrowe  myśliwi zobowiązani są do zagospodarowania mięsa na użytek własny, a w przypadku uzyskania dodatniego wyniku badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń przeznaczenie wyłącznie do utylizacji.
Myśliwi zobowiązani zostali także do zgłaszania Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Łomży każdego przypadku padnięcia dzika.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę