Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czujnik czadu najprawdopodobniej uratował życie starszej mieszkance Łomży.

Kobieta zadzwoniła do strażaków, gdy w jej mieszkaniu ogrzewanym piecem kaflowym włączył się czujnik - mówi młodszy kapitan Kamil Cieślikiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

- Ta pani, kiedy usłyszała alarm na czujce, którą ma zamontowaną, zadzwoniła do straży pożarnej, poinformowała o tym. Kiedy dojechaliśmy, to lokatorka, starsza pani już pootwierała okna na skutek tego, że poinstruował ją dyspozytor, o tym, żeby właśnie tak zrobiła no i wyszła na zewnątrz. Na tej czujce, którą ma zamontowaną w mieszkaniu, faktycznie było wskazanie, że jest tam obecny czad - mówi Kamil Cieślikiewicz.

Dodaje, że czad jest niewyczuwalny, dlatego jest tak niebezpieczny, zwłaszcza tam gdzie mieszkańcy palą w piecu. Kobieta, w której mieszkaniu ulatniał się czad trafiła do szpitala na badania.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę