Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura Okręgowa w Łomży przejęła śledztwo ws. śmierci na torach dwóch osób

Prokuratura Okręgowa w Łomży przejęła śledztwo, w którym badane są okoliczności śmierci dwóch młodych osób na przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś Kolonia. Główny powód, to skomplikowany charakter tej sprawy.

Do wypadku doszło 9 września na niestrzeżonym przejeździe na linii kolejowej Białystok-Warszawa; dwoje pieszych śmiertelnie potrącił tam pociąg relacji Białystok-Kraków Główny. Początkowo były trudności z ustaleniem tożsamości ofiar. Ostatecznie po sekcji zwłok udało się potwierdzić, że zmarli to 24-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ostrowskiego oraz 35-letni mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego.

Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem. Jak poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży Rafał Kaczyński, podjęta została decyzja o przejęciu tej sprawy przez prokuraturę okręgową. Główny powód to skomplikowany charakter postępowania.

Śledztwo jest dwukierunkowe; dotyczy zarówno samych okoliczności śmierci ofiar wypadku (np. tego, czy ktoś je namawiał do targnięcia się na własne życie lub udzielił pomocy), jak i tego, czy doszło do sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy kolejowej (wykolejenia się pociągu i zagrożenia zdrowia, a nawet życia pasażerów), poprzez wtargnięcie dwóch osób bezpośrednio pod - zbliżający się z dużą prędkością - skład pasażerski, który musiał gwałtownie hamować.

Prokuratura na potrzeby postępowania zabezpieczyła już monitoring z lokomotywy. Trwają także badania, które mają określić czy zmarłe osoby były np. pod wpływem alkoholu lub narkotyków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę