Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Zamordowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

Główne zdjęcie
śp. ks. kan. Kazimierz Andrzej Wojno (1948-2019)

Zamordowany w nocy z soboty na niedzielę w Brazylii ksiądz Kazimierz Andrzej Wojno, to kapłan Diecezji Łomżyńskiej, który od 36 lat pracował w Brazylii. Dziś w Brazylii odbędą się uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczyć ma kard. Sérgio da Rocha, arcybiskupa Archidiecezji Brasylia, w środę w katedrze łomżyńskiej zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno.

Śp. Ksiądz kanonik Kazimierz Andrzej Wojno zginął podczas napadu rabunkowego na siedzibę parafii Naszej Pani od Zdrowia. Ciało zamordowanego kapłana znaleziono w pobliżu kościoła. Ksiądz Wojno miał ręce i nogi skrępowane drutem, który przywiązany był również do szyi.

Kapłan miał 71 lat, a w kapłaństwie przeżył 47 lat. Pochodził z parafii Piekuty. Na kapłana w 1973 roku wyświecił go Biskup Łomżyński Mikołaj Sasinowski. Jako wikariusz pracowała w parafiach w Kleczkowie, Grabowie, Rzekuniu, Przytułach i Myszyńcu. Od 1983 roku jako misjonarz pracowała w Brazylii.

Uroczystości pogrzebowe zanodowanego księdza odbędą się dziś (23 września) o godz. 14.00 (czasu obowiązującego w Brazylii). Przewodniczył im będzie kard. Sérgio da Rocha, arcybiskupa Archidiecezji Brasylia. 

Ks. Artur Szurawski,  Kanclerz Kurii Łomżyńskiej podał, że w 25 września br. (środa) o godz. 12.00 w katedrze łomżyńskiej zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
Podobna Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego odprawiona będzie także 29 września br. (niedziela) o godz. 9.00 w rodzinnej parafii zamordowanego księdza w kościele pw. św. Kazimierza w Piekutach.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę