Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Stracili prawa jazdy za 101 km/h

Dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowywanym jechali z prędkością o ponad 50 km/h większa niż dozwolona, zatrzymali w sobotę policjanci z Łomży. 23-letni mieszkaniec Grajewa i obywatel Rumunii jechali z prędkością 101 km/h i stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Młodego mieszkańca Grajewa kierującego skodą zatrzymano we wsi Nowa Kubra (gmina Przytuły) na drodze wojewódzkiej nr 668, a Rumuna w Miastkowie na drodze krajowej nr 61.  Zgodnie z prawem jeśli w terenie zabudowanym kierowca jedzie prędkością o ponad 50 km/h większa niż dozwolona policjanci zobowiązani są do zatrzymania mu prawa jazdy, które kierowca traci na trzy miesiące.   Poza tym za popełnione wykroczenia obaj zostali ukarani mandatami karnym, a ich konto „zasiliło” po 10 punktów karnych. 

Urszula Brulińskla z KMP w Łomży podaje, że zarówno mieszkańcy gminy Miastkowo, jak i gminy Przytuły wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości w tych miejscach. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę