Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Moje zachowanie było jak najbardziej normalne”

Główne zdjęcie
Krzysztof Babiński (fot. KMP Łomża)

Jeden z łomżyńskich policjantów wracając po pracy do domu zauważył kobietę leżącą na chodniku przed przejściem dla pieszych w samym centrum Łomży. Jak się okazało młoda kobieta miała napad padaczki – trzęsła się, dławiła i nie mogła oddychać. Dzięki jego interwencji i pomocy przechodnia bezpiecznie doczekała przyjazdu karetki pogotowia.

Policja informując o zdarzeniu nie podaje personaliów policjanta, ale publikuje jego zdjęcie - to Krzysztof Babiński. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek. Policjant samochodem wracał do domu. Dojeżdżając do skrzyżowania alei Legionów z ul. Polową zauważył, że na chodniku, przy przejściu dla pieszych leży młoda kobieta. Policjant zatrzymał samochód przed przejściem i wybiegł zobaczyć co się stało. Kobieta była przytomna, nie można było nawiązać z nią kontaktu. Trzęsła się, uderzała głową w chodnik, dławiła się... Był to atak padaczki. Policjant natychmiast zaczął działać, m.in. udrożnił drogi oddechowe kobiety i ułożył ją w bezpiecznej pozycji bocznej. W tym czasie widząc interwencję przechodzeń wezwał na miejsc służby medyczne. Po krótkim czasie kobieta bezpiecznie trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Policjant, który udzielił kobiecie pomocy mówił, że jego zachowanie było jak najbardziej normalne, a koledzy z pracy podkreślają, że to kolejny raz, kiedy wykazał się czujnością oraz profesjonalizmem.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę