Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wokół Łomży zarabiają lepiej

4 056,02 brutto, czyli 2 893 zł na rękę – tle przeciętnie zarabiali miesięcznie mieszkańcy Łomży w ubiegłym roku. Średnia krajowa była o niemal 800 zł wyższa i „padła” w pobliskiej Ostrołęce. Z wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego, na które powołuje się PAP, wynika, że więcej niż w Łomży zarabiano także w powiatach łomżyńskim, grajewskim czy zambrowskim.

Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje o przeciętnym wynagrodzeniu uzyskiwanym w 2018 roku przez Polaków. Prezentowane dane są w kwotach brutto, a więc łącznie z zaliczkami na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ze składkami na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe i chorobowe), płaconymi przez ubezpieczonego pracownika. Zestawienie nie obejmuje podmiotów gospodarczych, w których pracuje do dziewięciu osób. Polska Agencja Prasowa na tej podstawie dokonała zestawienia publikując raport: Mapa zarobków

Okazuje się, że w ubiegłym roku najwyższe przeciętne wynagrodzenie otrzymywali mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Było to 8 tys. 121 zł i 8 gr. Na drugim miejscu znalazła się Warszawa z zarobkami rzędu 6 432,78 zł brutto miesięcznie.  Średnia dla Polski według wyliczeń GUS wyniosła 4 835 zł i najbliżej niej była Ostrołęka, w której przeciętne wynagrodzenie w 2018 r. wyniosło 4 832 złotych. 

Ostrołęka w zestawieniu przeciętnych wynagrodzeń zajęła 32 miejsce w kraju, a Łomża znalazła się na 173 miejscu. W Łomży średnie zarobki wyniosły w 2018 roku 4 056,02 brutto, czyli 2 893 zł netto. Co ciekawe wyższe są  nie tylko w Białymstoku 4 396,32 zł (77 miejsce), ale także w okolicznych powiatach. W powiecie zambrowskim wyliczone przez GUS średnia płaca wyniosła 4 196 zł, w łomżyńskim 4 368,68 zł, w wysokomazowieckim 4 416,09 zł, a w grajewskim 4 556,32 zł. 

W województwie podlaskim najwięcej średnio zarabiali mieszkańcy powiatu bielskiego i było to 4 953,29 zł brutto. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę