Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Ewakuacja Nowogrodu. Całego!

Główne zdjęcie
Herb Nowogrodu

„NA TERENIE NOWOGRODU ZNALEZIONO NIEWYBUCH Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie i opuszczenie domów W ŚRODĘ 14 SIERPNIA DO GODZ. 9.30 na czas usunięcia niewybuchu do odwołania.” - Komunikat takiej treści opublikowano na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Nowogrodzie. Burmistrz Grzegorz Palka mówi, że to nie jest „fake news”. W okolicach mostu w Nowogrodzie w trakcie prowadzenia wykopu pod budowę domu operator koparki wykopał duży pocisk. - Saperzy byli dzisiaj. Siała rażenia jest dość spora, dlatego konieczna jest ewakuacja mieszkańców na czas usunięcia niewybuchu - mówi burmistrz.

Do przypadkowego wykopania niebezpiecznego niewybuchu doszło we wtorek w godzinach porannych. Wezwani ma miejsce saperzy stwierdzili, że to pocisk kalibru 150 mm. Odłamki pocisku, gdyby doszło do eksplozji mogłyby spaść w promieniu 1200 metrów. Na takim obszarze powinni zostać ewakuowani mieszkańcy. To praktycznie cała miejscowość. Aby uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze ustalono, że ewakuacja będzie przeprowadzona w środowy poranek. 
- Cześć mieszkańców pojedzie normalnie do pracy,  inni z dziećmi mogą np. wybrać się na wycieczkę do Łomży – mówi burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka. Dziś wieczorem, wraz ze współpracownikami ma chodzić od domu do domu w Nowogrodzie informując o ewakuacji. - To typowa profilaktyka, ale lepiej dmuchać na zimne – dodaje.
Saperzy uznali, że wykopany pocisk nie stwarza teraz zagrożenia. Miejsce, gdzie go znaleziono jest pilnowane przez policjantów. Podjęcie ładunku przez saperów planowane jest o godzinie 10.00, dlatego zgodnie z komunikatem mieszkańcy Nowogrodu swoje domy powinni opuścić do godziny 9.30.  
- Jeśli nie będzie jakiś nadzwyczajnych zdarzeń, to cała akcja powinna zakończyć się po 30 – 40 minutach i wówczas mieszkańcy będą mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów  - mówi burmistrz Palka. 
 
Jako miejsca ewakuacji dla mieszkańców wskazano znajdujące się już poza strefą rażenie Stadion w Nowogrodzie przy ul. 11 Listopada oraz Urząd Miejski w Nowogrodzie przy ul. Łomżyńskiej 41.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę