Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ponad 20 maturzystów w Podlaskiem poprawiło wyniki matur dzięki wglądowi do sprawdzonych prac

W dwudziestu trzech przypadkach tegoroczni maturzyści z województwa podlaskiego poprawili swoje wyniki dzięki wglądowi do sprawdzonych już prac. Na obejrzenie swoich arkuszy mają pół roku od ogłoszenia wyników i w tym roku skorzystało z tej możliwości 407 osób.

Niektórzy oglądali nawet kilka swoich prac, bo Okręgowa Komisja Egzaminacyjna udostępniła w sumie 745 arkuszy - mówi dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska.

- Największą popularnością cieszyły się biologia, chemia, ale również egzaminy obowiązkowe, czyli z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki na poziomie podstawowym. Po odbytych już wglądach przyjęliśmy 148 wniosków o weryfikację sumy punktów. Wszystkie te wnioski były bardzo szczegółowo rozpatrywane. Przekazywaliśmy powtórnie do oceny te prace zupełnie innym egzaminatorom - mówi Jolanta Gołaszewska. 

W 23 przypadkach okazało się, że wnioskujący o zmianę wyniku egzaminacyjnego słusznie upominali się o weryfikację uzyskanego wyniku.

- Najczęściej przyczyną były błędy techniczne, czyli egzaminator właściwie przyznał punkty, ale niewłaściwie przeniósł je na kartę odpowiedzi. Był to ewidentny błąd, dlatego zdający otrzymywali nowe, poprawione świadectwa. Spośród tych osób, które otrzymały informację o weryfikacji sumy punktów 22 osoby złożyły odwołania do kolegium arbitrażu egzaminacyjnego - dodała dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Działające przy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej kolegium na rozpatrzenie takiego odwołania ma 21 dni. Dotychczas spośród wniosków z Podlaskiego nadeszła odpowiedź na jeden, w którym podtrzymano ocenę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę