Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pożar wysypiska śmieci w Koszarówce koło Grajewa

Płonie wysypisko śmieci w Koszarówce niedaleko Grajewa. W akcji gaśniczej bierze udział 9 zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie do dyżurnego wpłynęło pół godziny po północy.

Sytuacja jest pod kontrolą, pożar się nie rozprzestrzenia - poinformował nas dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. 

Wysypisko zajmuje ok. 4 tys. metrów kwadratowych, ale - jak informuje podlaska PSP - dzięki szybkiej akcji strażaków, ogień nie rozprzestrzenia się, ograniczył się do 225 m kw. powierzchni.

Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej i ponad 30 strażaków. Strażacy informują, że obecnie prace polegają na rozgrzebywaniu hałdy i polewaniu wodą. Ma być też użyty piasek do zasypania hałdy, co sprawdziło się przy innych akcjach gaszenia pożarów na wysypiskach jako najskuteczniejszy sposób stłumienia ewentualnych, nowych zarzewi ognia, który może tlić się wewnątrz hałdy odpadów.

Akcja ma potrwać jeszcze kilka godzin. Strażacy informują też, że nie ma zagrożenia życia dla ludzi mieszkających w okolicznych domostwach. Nie było decyzji o ich ewakuacji. Na miejscu jest też pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę