Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Najważniejszy jest Białystok

Dwa projekty z Białegostoku - Restauracja Pałacu Branickich i Rozbudowa infrastruktury służącej rozwojowi aktywnych form turystyki w mieście Białystok, Gminie Supraśl i Wasilków są najważniejsze dla rozwoju województwa podlaskiego uznał wczoraj Regionalny Komitet Sterujący ds. Rozwoju Regionu. Komitet oceniał wnioski złożone do tzw. Działania 1.4 - Rozwój turystyki i kultury w ramach funduszy europejskich ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Oba projekty starają się o ponad 10 mln złotych dofinansowania, czyli o ponad połowę dostępnych na ten cle pieniędzy.

Co ciekawe projekty oceniali wcześniej eksperci, który restaurację Pałacu Branickich sklasyfikowali dopiero na 10-tej pozycji, a projekt budowy infrastruktury turystycznej wokół Białegostoku na 6 miejscu.
Zgodnie z decyzją RKS najwyżej oceniany przez ekspertów projekt - rozwoju infrastruktury turystycznej i sportowej w Wysokiem Mazowieckiem poprzez budowę krytej pływalni spadł na piąte miejsce i jest już praktycznie poza możliwością pozyskania funduszy ze ZPORR.
Pieniędzy wystarczy bowiem na realizacje maksymalnie czterech inwestycji.
Ostateczna decyzja które z projektów dostaną europejskie pieniądze na realizację podejmuje Marszałek i Zarząd Województwa. W sprawie podziału środków na Działanie 1.4 ma on zdecydować już we wtorek.

Dodajmy, że jedynym projektem co do oceny którego eksperci i Regionalny Komitet Sterujący się zgodzili jest zgłoszona przez samorząd Łomży modernizacja stadionu miejskiego. Zarówno eksperci jak i RKS ustawili tę inwestycję na ostatnim - 11 miejscu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę