Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Więcej pieniędzy na służbę zdrowia w Podlaskiem

Mniejsze kolejki w przyszłym roku do poradni specjalistycznych i na rehabilitację zapowiada Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Nasz NFZ jest wśród oddziałów, których przyszłoroczny budżet ma być najbardziej zwiększony. Przychody mają być wyższe o prawie 8 procent od tych, które w tym roku już wpłynęły do białostockiego oddziału. W przyszłym roku centrala ma przekazać o prawie 75 milionów złotych więcej. Dyrektor NFZ w Białymstoku Urszula Łapińska liczy na to, że dzięki temu wzrosną ceny niektórych świadczeń.


"Spróbujemy doścignąć inne regiony Polski, by punkt w szpitalu kosztował 10 złotych. Chcemy też zwiększyć cenę punktu w stomatologii, gdzie jest ona najniższa w kraju" - dodaje Łapińska. Dyrektor dodaje, że większe pieniądze pozwolą przede wszystkim na łatwiejszy dostęp pacjentów do poradni specjalitycznych: endokrynologicznych, kardiologicznych, okulistycznych, laryngologicznych i chirurgii naczyń. NFZ w Białymstoku planuje też przeznaczyć więcej pieniędzy na rehabilitację i domowe hospicja.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę