Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża i Ostrołęka starają się przejąć jeden z centralnych urzędów

Prezydenci Łomży Mariusz Chrzanowski i Ostrołęki Łukasz Kulik podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego utworzenia w obu miastach którejś z instytucji centralnych.

W raporcie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii "Uwarunkowanie delokalizacji centralnych urzędów w Polsce"  zespół miast Łomża- Ostrołęka znalazł się na liście potencjalnych nowych lokalizacji 31 urzędów, które mogłyby zostać przeniesione poza Warszawę.

Zdaniem urzędników ministerstwa pozwoliłoby to m.in. obniżyć koszty ich funkcjonowania i zapewnić dopływ nowych kadr.

Według prezydentów Ostrołęki i Łomży, które w wyniku reformy administracyjnej utraciły status miast wojewódzkich, jest to dla nich nowa szansa. Zadeklarowali w liście do premiera Mateusza Morawieckiego, że są gotowi do współpracy i czekają na propozycje rządu, która z instytucji o znaczeniu ogólnopolskim mogłaby mieć tu swoja siedzibę. 

- To szansa na zatrzymanie w mieście m.in. absolwentów łomżyńskich uczelni - zauważył Mariusz Chrzanowski.

Pomoc w rozmowach z rządem zadeklarowała poseł PiS Bernadeta Krynicka, która zwróciła jednak uwagę, że miasta poza chęcią współtworzenia takiego urzędu muszą zapewnić mu także fachowe kadry i siedzibę.

zobacz: Duopol Łomża–Ostrołęka?

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę