Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Borysewicz czwarty z KO do Sejmu

Główne zdjęcie
Maciej Borysewicz

Maciej Borysewicz, jeden z wiceprzewodniczących Rady Miejskiej ma być czwarty na liście Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do Sejmu RP. Robert Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej ogłosił 7 nazwisk z listy, która ma liczyć 28 osób.

wpis posła Roberta Tyszkiewicza na Twitterze
wpis posła Roberta Tyszkiewicza na Twitterze

W województwie podlaskim „jedynką” Koalicji Obywatelskiej do Sejmu będzie szef podlaskich struktur PO poseł Robert Tyszkiewicz. Za nim ma wystartować poseł Krzysztof Truskolaski syn prezydenta Białegostoku, który przed czterema laty do Sejmu dostał się z listy Nowoczesnej. Trzecia na liście ma być poseł Bożena Kamińska z Suwałk. Za Borysewiczem z Łomży, będzie były poseł SLD Eugeniusz Czykwin, a po nim Jolanta Den wicestarosta powiatu białostockiego. 
28 miejsce na liście KO ma mieć poseł Tomasz Cimoszewicz, syn byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza (SLD).  
 
Maciej Borysewicz ma 40 lat. Jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Łomży i radnym miejskim od niemal 13 lat. Jesienią ubiegłego roku był kandydatem KO na prezydenta Łomży. Zdobył 5075 głosów poparcia, co było trzecim wynikiem. W 2011 roku był już kandydatem PO na posła. Miejsca w Sejmie nie wygrał zdobył ponad 5,5 tys. głosów poparcia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę