Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Z Goniądza wyruszył "Flis Obojga Narodów"

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski/Radio Białystok

Kilkunastu flisaków z Polskiego Cechu Flisaków, Sterników i Szkutników, pod dowództwem retmana Mieczysława Łabędzkiego, wyruszyło z Goniądza, by przepłynąć Biebrzą, Narwią i Wisłą 500 km trasą, którą przez wieki spławiano drewno.

To przypomnienie tradycji flisackich, ale i forma upamiętnienia 450-lecia Unii Lubelskiej - stąd nazwa spławu "Flis Obojga Narodów".

Zbudowana w tradycyjny sposób tratwa z 50 m sześciennych świerków ma 80 m długości i składa się z pięciu ruchomo połączonych ze sobą części, dzięki czemu będzie mogła pokonywać meandry podlaskich rzek - powiedział Mieczysław Łabędzki. Pochodzący z Ulanowa nad Sanem retman przyznał, że taka kręta trasa spławu to dla flisaków nowe doświadczenie, ale ich umiejętności gwarantują, że przedsięwzięcie skończy się sukcesem.

M.in. przez Łomżę, Nowogród i Ostrołękę "Flis Obojga Narodów" zamierza dopłynąć do Torunia 15. sierpnia na Festiwal Wisły.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę