Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Matka zabitego noworodka w areszcie

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała w środę po południu, że w ramach śledztwa, dotyczącego zabójstwa noworodka w miejscowości Gawrychy w gminie Zbójna, „na wniosek prokuratora tutejszej jednostki Sąd Rejonowy w Łomży w dniu 24 lipca 2019 roku zastosował wobec Katarzyny P., podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 148 §1 kk, tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy”. Śledczy z Łomży postawili tydzień temu zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa matce noworodka.

Przypomnijmy, że ciało noworodka odnaleziono na początku lipca we wsi Gawrychy niedaleko Zbójnej. Podejrzewana o zabójstwo kobieta – być może, jeszcze przed ukryciem noworodka w pojemniku w ogrodzie jednej z posesji - miała spowodować u niego „uraz czaszkowo-mózgowy okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu”. 

O podejrzeniu tragicznego zdarzenia śledczych powiadomił lekarz, do którego zgłosiła się 42-letnia kobieta po porodzie, ale bez dziecka. Prokuratura Okręgowa w Łomży informowała wówczas, że wszczęła śledztwo w sprawie zabicia noworodka „poprzez niezapewnienie opieki po porodzie i ukrycie dziecka, skutkujących jego zgonem”.

Tydzień temu śledczy postawili zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa matce dziecka - Katarzynie P., która wtedy przebywała w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Z ustaleń śledztwa wynika, że kobieta dokonała zabójstwa swego nowo narodzonego dziecka przez spowodowanie urazów, zaś następnie ukryła dziecko, pozostawiając je bez należytej opieki, w następstwie czego doszło do jego zgonu.

Zarzut zabójstwa z art. 148 § 1 kodeksu karnego stanowi, że kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę