Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

PSL z listą na wybory

Główne zdjęcie
Stefan Krajewski prezes struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego

Polskie Stronnictwo Ludowe w województwie podlaskim jest gotowe do startu w ramach Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska w jesiennych wyborach parlamentarnych – ogłosili ludowcy. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Białymstoku rekomendowało potencjalnych kandydatów na listy do wyborów parlamentarnych. Stefan Krajewski, szef ludowców w województwie, mówi że poselska lista jest pełna, ale ludowcy chcą jeszcze rozmawiać o jej wzmocnieniach.

Tomasz Jakacki nowy prezes w powiecie łomżyńskim
Tomasz Jakacki nowy prezes w powiecie łomżyńskim

Listę do Sejmu RP w województwie podlaskim ma otwierać „tradycyjnie Prezes struktur wojewódzkich”, czyli Stefan Krajewski. Kto będzie za nim póki co ni zostało ujawnione. Prezes Krajewski mówi, że są na niej osoby związane z Łomżą: „dwie pewne, a zresztą zamierzamy rozmawiać”. 
- Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska jest otwarta i na samorządowców i na tych, którym podoba się nasze podejście do tego co się dziele w polityce, którzy nie chcą tej wojny PO- PiSowskiej. Nie zamykamy się, że to ma być Kukiz czy ktoś inny – mówi Stefan Krajewski. 
W ocenie szefa ludowców, taka koalicja w województwie podlaski może zdobyć dwa mandaty poselskie. Dziś działaczy regionalnych PSL w Sejmie nie ma, po tym gdy wywalczony przez czterema laty jeden mandat poselski dla PSL-u – obsadzony przez Mieczysława Baszko wraz z nim przeszedł do klubu PiS.   

PSL-KP chce wystawić także swoich kandydatów na senatorów we wszystkich trzech okręgach wyborczych w województwie. Póki co ujawniono nazwisko byłego Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego, który ma starować w „okręgu południowym”. 
W przypadku okręgów białostockiego i łomżyńsko-suwalskiego – jak mówi Krajewski - trwają rozmowy.  W tym drugim przypadku Krajewski nie wyklucza startu nestorów PSL Józefa Mioduszewskiego czy Mieczysława Bagińskiego. 

Zmiany władzy w łomżyńskim PSL
Póki co nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie łomżyńskim. Tomasza Chojnowskiego zastąpił Tomasz Jakacki. Chojnowski musiał odejść z polityki bo został sekretarzem gminy w Zbójnej, a to stanowisko ustawowo jest apolityczne. Tomasz Jakacki ma 31 lat, jest rolnikiem ze wsi Jakać Borki w gminie Śniadowo, w której jest też radnym gminy. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę