Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Podlascy radni odrzucili wniosek o odwołanie zarządu województwa

Niespodzianki nie było. Zarząd Województwa Podlaskiego wciąż ma większość w sejmiku i nie został odwołany. A taki był jedyny punkt dzisiejszych obrad podlaskich radnych.

Wniosek o odwołanie Zarządu Województwa Podlaskiego musiał być automatycznie rozpatrzony, bo na ostatniej sesji - około dwóch tygodni temu - zarząd nie uzyskał wotum zaufania. Nie poparli go opozycyjni radni Koalicji Obywatelskiej i PSL-u. Ale decydującym był brak jednego głosu z klubu PiS. Za wotum głosowało 15 radnych zamiast wymaganych 16.

Dziś na sesji pojawili się już wszyscy radni popierający zarząd, czyli 16 osób. Nie było trzech osób z Koalicji Obywatelskiej. By przeszedł wniosek o odwołanie zarządu, potrzebnych było 18 głosów, podczas gdy opozycja miała na sali tylko 11 radnych. Głosowanie  było jawne. I tak zgodnie z przewidywaniami, przeciwko odwołaniu zarządu było 16 osób, za odwołaniem 6 z Koalicji Obywatelskiej a 5 z PSL-u wstrzymało się od głosu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę