Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Tragiczny początek wakacji na podlaskich drogach

Podlascy policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności na drogach. Od początku wakacji w wypadkach zginęło 7 osób, a 30 zostało rannych. Jak mówi aspirant Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji - szczególnie tragiczny był poprzedni tydzień. W tym czasie doszło do 16 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 18 zostało rannych.

- Przyczyny od wielu lat pozostają takie same. To m.in. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej - wylicza asp. Marcin Gawryluk.

Policjant przypomina, że każdego kierowcę obowiązują zasady, które pomogą bezpiecznie dotrzeć do celu.

- Jeżeli w pewnych sytuacjach będziemy zachowywać szczególną ostrożność, będziemy mieli ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego, to z pewnością części tych niebezpiecznych wypadków uda się uniknąć - dodaje asp. Marcin Gawryluk.

Od początku wakacji podlascy policjanci zatrzymali prawie 140 pijanych kierowców. W całym kraju doszło do 103 śmiertelnych wypadków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę