Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Cena mleka nadal spada

Maj był kolejnym miesiącem w którym spadła cena skupu mleka. Rolnicy z regionu sprzedawali jej średnio po 1,4 zł za litr. To o ponad 1% taniej niż w kwietniu i już o blisko 8% taniej niż w styczniu.

Średnia cena skupu mleka w maju, według wyliczeń GUS, w województwie podlaskim wyniosła   140,43 zł za hektolitr. W kwietniu było to 141,9 zł, a w styczniu tego roku 151,99.  

Cena skupu mleka w regionie choć spada, to nadal jest najwyższą w kraju. Średnia cena jaką w Polsce płacono za 1 hl mleka w maju wyniosła 134,64 zł. Podobnie jak w województwie podlaskim była ona niższa o 0,9% w stosunku do ceny z poprzedniego miesiąca. 

Dodajmy, że miesięcznie w województwie podlaskim produkowane jest ponad 225 milionów litrów mleka. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę