Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Gimnazjaliści i ósmoklasiści mogą obejrzeć prace egzaminacyjne

Kilkadziesiąt osób - gimnazjalistów i ósmoklasistów - zadeklarowało już chęć sprawdzenia, czy ich prace egzaminacyjne zostały poprawnie ocenione.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zewnętrznych egzaminów, zdający mają do tego prawo po wypełnieniu specjalnego wniosku, który mogą znaleźć na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakładce "wglądy".

- Wniosek składa się w formie pisemnej, drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną albo też osobiście można złożyć. Wnioski są rozpatrywane niezwłocznie, komisja wyznacza termin. Miejscem wglądu jest zawsze siedziba Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży przy Alei Legionów. Wglądu dokonuje się osobiście, może odbyć się w towarzystwie rodziców bądź opiekunów prawnych. Prace można fotografować, można zapisać obraz rozwiązań - tłumaczy kierownik Wydziału Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego Paweł Brodecki.

Ta możliwość jest o tyle ważna, że na obejrzenie własnej pracy uczeń nie może zaprosić ani eksperta, ani nauczyciela przedmiotu, z którego pracę ogląda. Każdy otrzymuje oryginał własnej pracy, kartę odpowiedzi i - dla porównania - zasady oceniania egzaminy z tego przedmiotu.

- Jeżeli wynik egzaminu wydaje się być ustalony niewłaściwie, to znaczy niezgodnie z zasadami oceniania, w ciągu dwóch dni roboczych od dnia dokonania wglądu można złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. W ciągu siedmiu dni dokonujemy ponownej analizy pod kątem poprawności oceny rozwiązań z zasadami oceniania. Jeżeli zastrzeżenie zostanie uznane, dokonujemy korekty wyniku i wydawany jest nowy dokument - dodaje.

W tym roku zainteresowanie tzw. wglądami jest nieco większe, niż w latach poprzednich.

Mimo iż każdy wniosek rozpatrywany jest od razu, ci którzy złożą go teraz, mogą liczyć na zaproszenie do siedziby OKE nie wcześniej niż za kilka dni.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę