Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 21 maja 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Gimnazjaliści i ósmoklasiści mogą obejrzeć prace egzaminacyjne

Kilkadziesiąt osób - gimnazjalistów i ósmoklasistów - zadeklarowało już chęć sprawdzenia, czy ich prace egzaminacyjne zostały poprawnie ocenione.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zewnętrznych egzaminów, zdający mają do tego prawo po wypełnieniu specjalnego wniosku, który mogą znaleźć na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakładce "wglądy".

- Wniosek składa się w formie pisemnej, drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną albo też osobiście można złożyć. Wnioski są rozpatrywane niezwłocznie, komisja wyznacza termin. Miejscem wglądu jest zawsze siedziba Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży przy Alei Legionów. Wglądu dokonuje się osobiście, może odbyć się w towarzystwie rodziców bądź opiekunów prawnych. Prace można fotografować, można zapisać obraz rozwiązań - tłumaczy kierownik Wydziału Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego Paweł Brodecki.

Ta możliwość jest o tyle ważna, że na obejrzenie własnej pracy uczeń nie może zaprosić ani eksperta, ani nauczyciela przedmiotu, z którego pracę ogląda. Każdy otrzymuje oryginał własnej pracy, kartę odpowiedzi i - dla porównania - zasady oceniania egzaminy z tego przedmiotu.

- Jeżeli wynik egzaminu wydaje się być ustalony niewłaściwie, to znaczy niezgodnie z zasadami oceniania, w ciągu dwóch dni roboczych od dnia dokonania wglądu można złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. W ciągu siedmiu dni dokonujemy ponownej analizy pod kątem poprawności oceny rozwiązań z zasadami oceniania. Jeżeli zastrzeżenie zostanie uznane, dokonujemy korekty wyniku i wydawany jest nowy dokument - dodaje.

W tym roku zainteresowanie tzw. wglądami jest nieco większe, niż w latach poprzednich.

Mimo iż każdy wniosek rozpatrywany jest od razu, ci którzy złożą go teraz, mogą liczyć na zaproszenie do siedziby OKE nie wcześniej niż za kilka dni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę