Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd w Łomży zajmuje się sprawą chemikaliów porzuconych na działce w Przytułach

Przed sądem w Łomży rozpoczął się proces w sprawie chemikaliów porzuconych na działce w Przytułach. W kilkudziesięciu plastikowych pojemnikach i 250 metalowych beczkach było prawie 140 tysięcy litrów różnych substancji.

Na ławie oskarżonych zasiada dwóch mężczyzn.

- Michał T. i Marek S. oskarżeni są o to, że w 2017 roku w Przytułach na działce, którą wynajęli, przechowywali materiały przemysłowe, odpady łatwopalne, stwarzające zagrożenie pożarem i wybuchem, które jednocześnie mogły wywołać długotrwałe niekorzystne skutki w postaci zanieczyszczenia ścieków i wód gruntowych - mówi sędzia Jan Leszczewski.

Sędzia dodał, że zalegające od roku na działce pod Przytułami pojemniki to problem dla samorządu gminy, który musi usunąć chemikalia, a także dla właścicieli - nie nadającej się do wykorzystywania działki.

Obu mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę