Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przedwakacyjna interwencja WOPR

Główne zdjęcie
Łódź z turystami holowana przez ratowników WOPR Łomża

- Przed godziną 18. zostaliśmy zaalarmowani, że grupa turystów wypożyczyła łódź w Porcie Łomża i po płynęła w górę rzeki. Niestety na wysokości Zosina popsuł im się silnik – opowiada Tomasz Malinowski, prezes Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Ratownicy WOPR wczoraj przed wieczorem zholowali łódź z turystami do portu, a od dziś zaczynają regularne patrolowanie Narwi w Łomży. Dla wszystkich którzy potrzebują pomocy w wodzie uruchomili też specjalny alarmowy numer telefonu.

Na wyprawę wypożyczoną łodzią po Narwi popłynęło 5 osób. Nie wiadomo dlaczego silnik ich łodzi nagle odmówił współpracy. Dla płynących na łódce nie było bezpośredniego zagrożenia, ale powrót do portu bez pomocy ratowników WOPR był trudny i długotrwały. 
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na Narew w Łomży powróciło wraz z długim majowym weekendem. Początkowo ratownicy pływali „za swoje”, ale te możliwości szybko się wyczerpały. 
W tym roku władze miasta zdecydowały, że nad Narwią nie będzie tradycyjnego miejskiego kąpieliska, a więc także ratowników czuwających nad bezpieczeństwem kąpiących się w rzece. Swoistą „rekompensatą” ma być patrol ratowników wodnych WOPR, który od dziś przez całe wakacje po 8 godzin dziennie ma pływać wzdłuż miejskiego odcinka rzeki i w miarę możliwości przychodzić z pomocą tym wszystkim, którzy będą jej potrzebowali. Od dziś WOPR w Łomży uruchamia też telefoniczny numer alarmowy 662029662, pod którym można wzywać pomocy.
- Numer będzie czynny do 1 września w godzinach od 11.00 do 19.00, czyli w godzinach gdy łódź ratowników WOPR będzie na Narwi – przekazuje  Tomasz Malinowski, prezes WOPR Łomża. - Będzie obsługiwany przez ratowników pływających w granicach administracyjnych miasta Łomży  i w tym rejonie będą oni udzielać ewentualnej pomocy. 

Na takie „zabezpieczenie” bezpieczeństwa w Narwi władze miasta przeznaczyły na całe wakacje kwotę 20 tys. zł brutto. Poza tym wzdłuż brzegu rzeki rozstawiono znaki „kąpiel zabroniona”. 

Zobacz:  W Narwi „kąpiel zabroniona”

WOPR Łomża i MOSiR Łomża ogłaszają nabór na kurs RATOWNIKA wodnego
(zgodnie z Rozporządzeniem MSW poz. 747 z dnia 21 czerwca 2012)
Do szkolenia mogą przystąpić osoby pełnoletnie lub osoby, które ukończyły 17 rok życia, pod warunkiem, że w momencie ukończenia szkolenia i przystąpienia do egzaminu końcowego będą mieć ukończone 18 lat.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 606261281 lub 662014662 lub na woprlomza@wp.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę