Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Inspektorzy weterynaryjni domagają się podwyżek i rozpoczynają protest

Chcą więcej zarabiać, bo jak mówią więcej też pracują. Inspektorzy weterynaryjni w całym kraju rozpoczęli protest.

Ich zdaniem zbyt mały budżet ich instytucji powoduje, że brakuje  inspektorów. Jak twierdzą doświadczonym lekarzom weterynarii nie opłaca  się praca w państwowej instytucji.

- Protestujemy ze względu na  niskie płace, bardzo dużą ilość pracy, która zwiększa się w czasie  sytuacji kryzysowych, takich jak występowanie ASF. Jest nas mało, lekarzy inspekcyjnych, którzy są zatrudnieni w inspektoratach. Są  wakaty, nie ma chętnych do pracy ze względu na niskie płace - mówi Marek  Rutkowski z Powiatowego Inspektoratu w Łomży.

Na razie inspektorzy tylko informują o swoich postulatach, więc protest jest raczej symboliczny. Rozważają jednak bardziej radykalne formy.

-  Mają przypomnieć o naszym istnieniu, że pewne sprawy nie zostały zamknięte. Pierwsza transza 40 milionów złotych do podziału na  wszystkich w inspekcji w tym roku - w całej Polsce było to obiecane przez ministra rolnictwa, natomiast nie zostało to spełnione. Rozważamy takie formy jak blokowanie dróg i protest w formie głodówki - dodaje Marek Rutkowski.

Zaostrzenie protestu możliwe jest jeszcze w tym tygodniu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę