Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Ulica Geodetów otwarta na... inwestycje

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

Ponad pół roku później niż planowano, ale jest. W poniedziałek w Łomży uroczyście otwarto nowy odcinek ul. Geodetów. To niespełna 350 merów ulicy, ale zapewni, wraz z budowaną ulicą Kolejową, asfaltowe połączenie wokół terenów inwestycyjnych, które mają powstać po dokończeniu trwających od 2010 roku perypetii ze scaleniem ziem przy ul. Żabiej.

Cała ulica Geodetów ma 535 metrów długości. W 2016 roku wykonano pierwszy jej odcinek od długości 190 metrów od ul. Spokojnej do ul. Żabiej. W sierpniu ubiegłego roku rozpoczęto budowę dalszego kawałka w kierunku ulicy Kolejowej. To 345 metrów ulicy, który zgodnie z pierwotnym planem miał powstać do  30 listopada 2018 r. Prace zakończyły się  z w ubiegłym tygodniu. Dziś uroczyście, w świetle blasków fleszy aparatów fotoreporterów i kamer telewizyjnych przecięto wstęgę udostępniając ulicę mieszkańcom. Zarówno prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, jak i jego pierwszy zastępca Andrzej Garlicki, podkreślali, że ten odcinek ulicy Geodetów, wraz z budowana ulicą Kolejową, otworzą pod inwestycje dotychczas niedostępny teren znajdujący się w centrum miasta. Prezydent Chrzanowski mówił, że w maju miasto sprzedało na rzecz łomżyńskich przedsiębiorców za ponad milion złotych znajdujące się tu dwie działki o powierzchni niespełna pół hektara. Wyrażał też nadzieję, że do końca tej kadencji samorządu będą działać tu kolejne firmy. 

Jak przekazał Łukasz Czech z ratusza koszt dobudowy niespełna 350 metrów ul. Geodetów wyniósł ponad 1 mln 783 tys. zł. W ramach tych inwestycji powstała nowa droga, kanalizacja deszczowa wraz z przykanalikami, chodniki, zjazdy na posesje, oświetlenie. 

Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto: Przecinanie wstęgi
Foto:
Foto: Drogę poświęcił ks. Dariusz Nagórski, proboszcz parafii Św. Brunona
Foto: ul. Geodetów
Foto: Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę