Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ostrzelano autobus miejski w Łomży

W autobusie, który najprawdopodobniej był ostrzelany ze śrutu byli pasażerowie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał - mówi dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży Janusz Nowakowski. Do zdarzenia doszło w czwartek (30.05) wieczorem przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Polowej.

-  Kierowca stał przed przejściem na czerwonym świetle. Ruszył i w tym momencie usłyszał huk. Pomyślał w pierwszej chwili, że ktoś zamyka szybę. Po zatrzymaniu się na pętli okazało się, że szyba jest spękana z zewnątrz, że jest ślad po uderzeniu. Kierowca domyślił się, że mógł być to strzał. Nasze autobusy mają podwójne szyby. Było kilka osób w środku, nikomu nic się nie stało - mówi Janusz Nowakowski. 

Policjanci zabezpieczyli ślady w autobusie, a także nagrania z jego monitoringu. Teraz prowadzą postępowanie, które wyjaśni okoliczności zdarzenia.

-  Policjanci podczas tych pierwszych ustaleń zabezpieczyli autobus. Rzeczywiście szyba jest popękana, ale nie została przebita. Na miejscu nie odnaleziono też żadnego przedmiotu, którym mogła być ta szyba uszkodzona. Ustalamy, co się stało - mówi Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Jeżeli potwierdzą się podejrzenia kierowcy autobusu, osobie która do niego strzelała grozi kara do 5 lat więzienia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę