Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Powiat łomżyński będzie miał dwóch nowych honorowych obywateli

Tytuł ten postanowiono przyznać Heinrichowi Trappowi - staroście powiatu Dingolfing-Landau i plastykowi Henrykowi Chylińskiemu.

Starosta bawarskiego powiatu zasłużył się jako inicjator zawiązanego dwadzieścia lat temu partnerstwa z powiatem łomżyńskim - mówi wicestarosta Maria Dziekońska.

Natomiast prace drugiego z nowych honorowych obywateli znane są wszystkim, nawet jeśli nie znają ich autora. To m.in. logotyp hasła "Teraz Polska" oraz spotykane na co dzień symbole Orlenu, Polskiego Radia czy warszawskiego Lotniska Chopina. Henryk Chyliński urodził się we wsi Mrówki w gminie Wizna.

Akty honorowego obywatelstwa zostaną przekazane wyróżnionym podczas uroczystej sesji rady powiatu z okazji 20-lecia utworzenia samorządu, w poniedziałek 27 maja.

Do tej pory powiat łomżyński miał dwóch honorowych obywateli - w 2006 r. wyróżniono w ten sposób pochodzącego z Łomży śpiewaka operowego Jacka Szymańskiego, który stworzył Festiwal "Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża" i jest jego dyrektorem, zaś dwa lata później - bpa pomocniczego diecezji łomżyńskiej Tadeusza Zawistowskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę