Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Łomży 24 uczniów wzięło udział w konkursie ortograficznym

Natalia Pijanowska ze Szkoły Podstawowej Nr 10 zwyciężyła w XV edycji konkursu "Mistrz ortografii szkół podstawowych miasta Łomży". Konkurs rozgrywany jest od 2004 r. i rywalizują w nim reprezentacje wszystkich łomżyńskich podstawówek - w tym roku było to 24 uczniów wyłonionych w eliminacjach w ośmiu szkołach.

Tekst dyktanda nawiązuje zazwyczaj do aktualnych wydarzeń - w 2018 r. było to 600-lecie nadania Łomży praw miejskich, w tym - 200. rocznica  urodzin Stanisława Moniuszki. Poza uczniami, już poza konkursem, swoich sił mogli spróbować także dorośli goście konkursu - odważyło się sześć osób.

Drugie miejsce w rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii zajęła Anna Tarnacka z SP 5, a trzecie - Zuzanna Rostkowska z SP 7.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę