Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

„Nie możemy dopuścić, aby ich ofiara poszła w zapomnienie”

74. rocznicę zakończenia II wojny światowej uczczono w Piątnicy, składając kwiaty i zapalając znicze przed znajdującym się w centrum miejscowości pomnikiem żołnierzy 33 pułku piechoty. - Od wielu lat spotykamy się w tym miejscu aby uczcić zakończenie wojny, aby oddać pamięć, część tym wszystkim, którzy brali udział w działaniach wojennych. Nie tylko tym Polakom umundurowanym, ale całemu społeczeństwu ówczesnemu, ponieważ wszyscy w jakiś sposób stawiali opór. Oddajmy hołd nie tylko żołnierzom polskim, ale wszystkim, którzy walczyli w II wojnie światowej po słusznej sprawie, którzy zakończyli tę wojnę zwycięstwem – mówił ppłk Ryszard Matuszewski.

Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe piątnickich szkół i jednostek ochotniczych straży pożarnych, byli przedstawiciele władz: m.in. posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, starosta łomżyński Lech Szabłowski, wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki, oraz przedszkolaki 
- Naszym moralnym obowiązkiem jest zachowanie pamięci, która każe pochylać się nad doznaną krzywdą ale i przestrzega by nigdy nie powtórzył się tamten czas – mówił wójt Piątnicy Artur  Wierzbowski. - Nasi dziadowie walczyli o to, abyśmy mogli być wolni, nie możemy dopuścić, aby ich ofiara poszła w zapomnienie - dodawał.
Przemawiał także poseł Lech Kołakowski, który wskazywał na ogromne straty jakie ponieśli w niej Polacy i państwo polskie. Mówił, że specjalny zespół parateatralny wciąż je szacuje, ale mogą one wynosić nawet bilion euro. 

Przed pomnikiem pomnikiem żołnierzy 33 pułku piechoty, którzy w Piątnicy bronili Łomży i Ziemi Łomżyńskiej w wojnie polsko-bolszewickiej z 1920 roku i kampanii zrzeszeniowej II wojny światowej w 1939 roku złożono kwiaty i zapalono znicze.

Teraz na strzelnicy w Piątnicy traw piknik militarny, którego tradycyjnym elementem są doroczne zawody strzeleckie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę