Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rozpoczynają się matury - na początek język polski

Główne zdjęcie
II LO, fot. archiwum

Prawie 9 tysięcy. absolwentów szkół średnich w województwie podlaskim przystąpi w poniedziałek (6.05) po raz pierwszy do zdawania matur.

 

W sumie do tych egzaminów zgłosiło się w naszym województwie prawie 11,5 tysiąca osób - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Warunkiem zdobycia świadectwa dojrzałości jest, poza egzaminami obowiązkowymi, wybór przynajmniej jednego dodatkowego przedmiotu, z którego maturzysta zdawać będzie egzamin na poziomie rozszerzonym.

Ci, którym przypadki losowe uniemożliwią zdawanie matury w terminie podstawowym, będą mieli na to szansę jeszcze od 3 do 19 czerwca, a swoje wyniki wszyscy maturzyści poznają 4 lipca.

Tegoroczny egzamin ma szczególne znaczenie dla tych, którzy zdawali maturę w liceach, w tzw. starej formule, w 2014 r. Dla nich to już ostatnia szansa na poprawienie wyniku. W przyszłym roku, aby to zrobić, będą musieli zdawać od początku całą maturę - wszystkie egzaminy według obecnie obowiązujących zasad.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę