Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejny historyczny mural w Wiźnie

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać nowy mural w Wiźnie

Pojedynkujący się wzrokiem mjr Władysław Raginis i gen. Heinz Guderian, a za ich plecami ruszający do szarży żołnierze na tle mapy rejonu Wizny - tak będzie wyglądał najnowszy mural w Wiźnie.

To już ósma praca, która powstaje w tym miasteczku pod kierunkiem dra Rafała Roskowińskiego. Tym razem jego ekipę stanowią studenci trzeciego roku Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

To oni pracowali przez cały semestr nad projektem kolejnego wielkoformatowego malowidła i wybrali do realizacji pomysł swojego kolegi Tomasza Badalskiego.

Jak tłumaczy autor projektu - przez nawiązanie do nazwy "polskie Termopile" - pomysł oparł na nawiązaniu do malarstwa charakterystycznego dla starożytnej Grecji.

Mural powstaje niedaleko miejskiego rynku na tylnej ścianie budynku gospodarczego udostępnionego przez jedną z mieszkanek, a w jego realizacji pomogły artystom Stowarzyszenie „Wizna 1939”, Fundacja „Honor, Ojczyzna” im. Majora Władysława Raginisa oraz władze Gminy Wizna.

Praca ma powstać w ciągu kilku dni i - jeśli nie przeszkodzą kaprysy pogody - będzie gotowa już 5 maja.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę